Gdy kibic zostaje turystą – najpiękniejsze niemieckie stadiony

2019-03-14 Tomiline

Pośród wielu polskich turystów, którzy za kierunek swoich wyjazdów obierają Niemcy, znajdziemy zapalonych kibiców piłki nożnej, których przyciąga jedna z najsilniejszych lig europejskich. Dodatkową zachętą jest fakt, że wielu polskich piłkarzy wybiera kluby niemieckiej Bundesligi. Na turystów czekają imponujące stadiony piłkarskie, które są świadkiem wielu pasjonujących meczów. Wyjeżdżając do Niemiec, trudno oprzeć się pokusie uczestniczenia w tych sportowych widowiskach na światowym poziomie. Które stadiony w Niemczech stanowią największą gratkę dla kibica – turysty?

Stadion Olimpijski Niemczech - Berlin
Stadion Olimpijski w Berlinie

Piłkarską wyprawę warto zacząć od Monachium, stolicy Bawarii i trzeciego pod względem liczby ludności miasta Niemiec. Tutaj mieści się „perełka” wśród niemieckich stadionów – Allianz Arena. Uchodzi za najnowocześniejszy sportowy obiekt świata, ze względu na zastosowane rozwiązania architektoniczne i techniczne. Dach i fasada zbudowane są z 2 874 cienkich, foliowych poduszek, które są napełniane powietrzem przez specjalne wentylatory, ukryte pod stadionem. Całość robi wrażenie na każdym kibicu, który ma możliwość oglądać Allianz Arenę na własne oczy. Na jego murawie swoje mecze rozgrywają miejscowe zespoły, m.in. Bayern Monachium, a także reprezentacja Niemiec. Ciekawostką jest fakt, że stadion podświetlany jest w zależności od tego, jaka drużyna pełni rolę gospodarza w danym meczu. Przy dobrej pogodzie, tak oświetlona Allianz Arena widoczna jest nawet z odległych o 75 km austriackich gór.

Kolejnym przystankiem może być inny popularny, niemiecki obiekt sportowy – Signal Iduna Park w Dortmundzie. Do tego stadionu polscy turyści pałają szczególnym sentymentem ze względu na naszych rodaków, którzy chętnie grali w miejscowym klubie Borussia, do którego ów obiekt należy. Ten szósty na świecie co do wielkości stadion, był kilka razy rozbudowywany, aby przystosować do rozgrywek Mistrzostw Świata, które odbywały się w Niemczech. Obecnie jest to największy stadion w tym kraju. Przyciąga kibiców nie tylko swoimi imponującymi rozmiarami, ale także niesamowitą atmosferą piłkarskiego widowiska.

W dalszej podróży warto zatrzymać się w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. W Berlinie mieści się bowiem Stadion Olimpijski. Ten drugi pod względem wielkości obiekt sportowy w Niemczech, jak sama nazwa wskazuje, powstał w celu organizacji Igrzysk Olimpijskich w 1916 roku. Chociaż ówczesna olimpiada nie doszła do skutku ze względu na wybuch wojny, w późniejszych latach obiekt spełnił swoje przeznaczenie lekkoatletyczne, co trwa do dziś. Odbywają się tutaj chociażby lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Oprócz tego stadion jest areną rozgrywek piłkarskich dla miejscowej Herthy BSC.

Piłkarską podróż możemy zakończyć w Hamburgu, na stadionie, który dla nas Polaków, jest dość szczęśliwy. Miejscowy obiekt, Volksparkstadion, podejmował naszą reprezentację. Rozgrywki kończyły się trzykrotnie wynikiem remisowym. Jest to główny obiekt klubu piłkarskiego Hamburger SV oraz miejscem, gdzie odbywały się mecze Mistrzostw Świata. Stadion od początków swojego powstania miał już trzech sponsorów tytularnych: Imtech Arena, AOL Arena oraz HSH Nordbank Arena. Niezmiennym pozostaje jednak fakt, że należy do obowiązków punktów w podróży kibica.

Powyżej przedstawiliśmy cztery, według nas, najważniejsze areny piłkarskie Niemiec, które zadowolą kibiców pod wieloma względami. Jeśli jednak dysponujemy czasem i wystarczającymi środkami finansowymi, warto wybrać busy do Niemiec i zwiedzić także inne stadiony w mniejszych miejscowościach, które także mogą zachwycić niejedną kibicowską duszę.

Zarezerwuj busa online lub zadzwoń! Dajemy możliwość negocjacji cen!

+48 531 982 982