Walory turystyczne Dortmundu

2019-03-20 Tomiline

Każdy podróżnik, zarówno ten bardziej jak i mniej zaawansowany, dobrze wie, iż do każdej wyprawy należy odpowiednio się przygotować. Należycie wcześniej trzeba zaplanować trasy, które zamierzamy zwiedzić oraz zaopatrzyć się w przewodnik, najlepiej taki o małych rozmiarach, który będziemy mogli bez problemu zmieścić w kieszeni. Dzięki temu będziemy mogli czerpać maksymalną przyjemność z podróży, ograniczając do zera nerwowe poszukiwanie na ostatnią chwilę miejsc godnych obejrzenia. Jako cel podróży obierając Dortmund musimy wiedzieć co warto zobaczyć, gdzie się zatrzymać, a ilość dni pobytu zdeterminuje naszą faktyczną marszrutę. Co zatem mamy na celowniku?

 

Mówiąc Dortmund nie sposób nie skojarzyć tej nazwy z popularnym klubem piłkarskim Borussia. Zarówno na fanach piłki nożnej, jak i totalnych laikach w tej dziedzinie, Dortmund Signal Iduna Park zrobi duże wrażenie, gdyż znajduje się tam największy stadion piłkarski w całym kraju – Westfalenstadion. Wartość sportowa tego miejsca jest wiadoma, ale warto pamiętać iż jest to również niezwykły obiekt architektury, zachwycający swoją monumentalnością i stylem.

Pierwsze wędrówki po Niemieckim Dortmundzie

Miłośnicy pieszych wędrówek z pewnością wybiorą się stamtąd na zwiedzanie pobliskiego, malowniczego terenu rekreacyjnego obfitującego w wszechogarniającą zieleń, boiska (piłkarskie oraz do siatkówki), czy też place zabaw dla najmłodszych. Nie sposób ominąć także wysokiej wieży, która słynie ze swojej restauracji zlokalizowanej na samym szczycie. Widok roztaczający się stamtąd jest wspaniałą panoramą całego Niemieckiego Dortmundu.

Atrakcje w Dortmundzie

Wielbiciele zwierząt natomiast będą zachwyceni wizytą w miejscowym ZOO. Możliwość podziwiania tamtejszych gatunków jest niezapomnianym przeżyciem. Dortmundzkie ZOO oferuje obserwowanie m.in. wielkich kotowatych, takich jak tygrysy czy lwy, a także pingwinów, wielbłądów oraz żyraf. Możliwość zobaczenia na własne oczy tych wspaniałych zwierząt będzie gratką dla wszystkich odwiedzających, a w szczególności dla dzieci. Nasze pociechy z pewnością z pełnym zaangażowaniem i szczerą ciekawością spędzą tam czas.

Następnym miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia jest Muzeum Browarnictwa, które idealnie podkreśla niemiecką tradycję oraz zwyczaje. Odwiedzający mogą poznać elementy potrzebne do produkcji piwa, historyczne metody i maszyny przeznaczone do produkowania tego trunku, a opuszczając muzeum wyjdą bogatsi o wiele ciekawostek związanych z piwowarstwem. Niewątpliwie taka wycieczka jest ciekawą alternatywną dla standardowych muzeów.

Dortmund to również ciekawe miejsce dla osób ceniących sobie tradycyjne zwiedzanie. W takim przypadku godne polecenia są trzy znamienne kościoły, a wśród nich: Kościół św. Rajnolda, kościół Mariacki, a także Kościół św. Piotra. Każda z tych budowli to przykład wspaniałej architektury, która zachwyca swoją bryłą oraz wnętrzem. Okazałe, bogato zdobione ołtarze oczarują turystów i zostaną zapamiętane na długie lata. Warto zwrócić uwagę na ciekawy taras widokowy znajdujący się na szczycie kościoła św. Rajnolda, z którego perspektywy Dortmund wygląda oszałamiająco.

Opera Dortmundzka oraz Dortmundzka Sala Koncertowa to kolejne punkty na mapie miasta, do których powinniśmy zajrzeć ze względu na bogatą wartość architektoniczną. Z kolei dla miłośników historii ciekawym miejscem będzie Muzeum Prześladowań, zbudowane na terytorium byłego zakładu karnego, które dostarczy nam porządnej dawki historii nie tylko miasta, ale również całych Niemiec.

Zarezerwuj busa online lub zadzwoń!

+48 531 982 982