Przewozy z Polski do Amsterdamu – co zobaczyć na miejscu?

2019-03-17 Tomiline

Amsterdam, jako stolica Holandii, jest chyba najbardziej atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia w tym kraju. Każdego roku przyjeżdżają tu tłumy turystów, zaintrygowane możliwościami, jakie daje im to miasto. Malownicze kanały, zabytkowe kościoły i znane na całym świecie muzea to tylko niektóre z tutejszych atrakcji. Obok bogatej oferty kulturalnej znajdziemy tu również słynną dzielnicę czerwonych latarni.

 

Amsterdam często jest nazywany Wenecją Północy. Siatka kanałów, na które napotykamy tu na każdym kroku, robi wrażenie na wszystkich odwiedzających. Nie bez powodu kanały wymienia się na pierwszym miejscu listy atrakcji Holandii. Decydując się na przewozy z Polski do Amsterdamu musimy być przygotowani na niezwykłe doznania, których dostarczy nam to niespotykane połączenie wody z lądem. Niemal od razu po przybyciu zobaczymy dwie twarze tego miasta. Razem tworzą one niepowtarzalny miks kultury i obyczajów.

 

 

Od czego zacząć zwiedzając Amsterdam?

Zwiedzanie Amsterdamu zaczynamy od placu Dam, który znajduje się w pobliżu dworca kolejowego, nad rzeką Amstel, pomiędzy dwoma wzniesionymi na niej tamami. Gdy staniemy pośrodku tego placu, zabytki otaczać nas będą z każdej strony, a to dopiero początek. W Amsterdamie znajduje się ponad siedemset zabytków, a zobaczenie ich wszystkich podczas jednej wizyty jest niemal niewykonalne. Dlatego też, zanim wybierzemy się do tego miasta, zapoznajmy się bliżej z atrakcjami, które nam oferuje. Sporządźmy listę tych, które odpowiadają naszym zainteresowaniom i stwórzmy spersonalizowaną trasę zwiedzania, która zmieści się w ramach czasowych naszego pobytu.

 

Podczas odkrywania Amsterdamu nie możemy pominąć tych najważniejszych zabytków. Pierwszy z nich to Pałac Królewski, w którym do dziś mieszka królewska para Holandii. Drzwi pałacu na co dzień są jednak otwarte dla turystów. Nieopodal znajduje się najstarszy kościół w Amsterdamie, Oude Kerk. Smaczku dodaje fakt, iż zlokalizowany jest on w samym sercu dzielnicy czerwonych latarni.

Muzea w Amsterdamie

Oprócz samych zabytków, Amsterdam słynie również z muzeów. Jest ich tu ponad 50. Prezentują dzieła znakomitych artystów z Niderlandów. Znajdziemy tu więc między innymi dom Rembrandta, muzeum van Gogha oraz Muzeum Narodowe. Wszystkie z nich są warte odwiedzenia. Na obejrzenie dzieł, zdobiących ich ściany, musimy jednak poświęcić przynajmniej kilka dni.

 

Najbardziej rozpoznawalne muzea w Amsterdamie?

 

Zbaczając ze szlaku zabytków i muzeów, wkroczymy do zupełnie innej części Amsterdamu. Znajdziemy tu popularne wśród turystów z całego świata muzeum marihuany, haszyszu i konopi oraz atrakcję dla odważnych – muzeum seksu. Łatwo się domyślić, że oto znaleźliśmy się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Amsterdamie – dzielnicy czerwonych latarni. To właśnie tutaj swe kroki kierują żądni przygód studenci z każdego zakątka Europy.

 

Spacerując uliczkami Amsterdamu nie zapominajmy, iż ruch rowerowy jest tutaj niezwykle natężony. Liczba rowerów w stolicy Holandii przekracza liczbę mieszkańców. Rower jest zatem doskonałym środkiem transportu podczas zwiedzania tego miasta. Siatka rowerowych ścieżek jest bardzo rozległa, dzięki niej szybko i sprawnie dotrzemy do każdego zakątka Amsterdamu.

Zarezerwuj busa online lub zadzwoń!

+48 531 982 982