Wycieczka po Hadze – co warto zobaczyć?

2019-03-17 Tomiline

Holandia to nie tylko rowery, tulipany, wiatraki czy sery. To kraj tak barwny, skrywający w sobie tak wiele urokliwych miejsc, i atrakcji, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Najczęstszym kierunkiem wyjazdów turystycznych jest Amsterdam – nie tylko dlatego, że jest to stolica administracyjna, ale i jedno z najpopularniejszych na świecie miejsc kojarzonych z rozrywką dla przyjezdnych. My dziś postaramy się przedstawić nieco inne oblicze Holandii, odwiedzimy Hagę, gdzie znajdują się najważniejsze budynki rządowe, jest to centrum kultury i miasto licznych zabytków. Zapraszamy więc na krótką wycieczkę po Hadze.

Zanim jednak wyruszymy w podróż, jedna praktyczna rada – po tym urokliwym mieście najlepiej jest podróżować komunikacją miejską. Poszczególne dzielnice miasta są świetnie ze sobą skomunikowane, a odległości do pokonania będziemy mieli całkiem spore. Dlatego najlepiej jest wybrać bilet całodniowy, którego koszt to około 5,5 Euro. Ceny wstępów do muzeów też nie zwalają z nóg, wahają się od 4 do 7 euro, warto więc wybrać kilka miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć.

wycieczka do hagi

Podróż po Hadze od czego zacząć?

Gdy już skorzystamy z usługi  busów z Polski do Holandii Naszą podróż po Hadze rozpoczniemy od miejsc związanych z administracją państwową i budynkami rządowymi. Najważniejszy na tej trasie jest oczywiście parlament Biennenhof. To kompleks zabytkowych budynków będących siedzibą holenderskiego rządu z charakterystyczną wieżyczką, w które urzęduje premier, a także średniowieczny dziedziniec i sala rycerska. Przed tymi zabudowaniami znajduje się dworski staw, a wokół niego Pałac Mauryca Orańskiego oraz ogrody pałacowe. Miejsce to zachwyca swoją potęgą, i pięknem, dlatego warto poświęcić kilka chwil na spacer po ogrodach i podziwianie okazałości tych zabytków. Jeśli mamy ochotę na dalsze zwiedzanie budynków rządowych, to w Hadze swoją siedzibę ma zdecydowana większość ambasad i konsulatów, które również możemy odwiedzić.

Kontynuując podróż po miejscach związanych z polityką docieramy do Pałacu Pokoju, gdzie swoją siedzibę mają Stały Trybunał Arbitrażowy oraz Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Jest to miejsce jak najbardziej niezwykłe, uznawane za symbol międzynarodowego pokoju.

Obowiązkowe punkty w Hadze

Kolejnym obowiązkowym przystankiem na trasie po Hadze, zostawiając w tyle już politykę, jest Królewska Galeria Malarska czyli Mauritshuis.  Choć może nie każdy z nas interesuje się malarstwem, to znaleźć można tu tak wyjątkowe dzieła wybitnych artystów, że szkoda byłoby stracić jedyną okazję na zobaczenie ich. Muzeum mieści się w zabytkowych budynkach dawnego Pałacu Maurycego Orańskiego, i w swoich zbiorach posiada prace m. in.: Rembrandta czy Vermeera.

Ulica Lange Voorhoot to kolejne miejsce, które warto odwiedzić w Hadze, ponieważ w przecudowny sposób oddaje klimat i charakter tego miasta. Podczas spaceru będziemy mijać urokliwe kamienice, małe pałace, wspomniane wcześniej ambasady, a także okazałe stare rezydencje, oraz kilka muzeów. Stąd swoje kroki możemy również skierować na Haski rynek.

Wycieczkę po Hadze proponujemy zakończyć w rybackiej dzielnicy – Scheveningen podziwiając niezwykły zachód słońca z bulwaru przy szerokiej plaży morza Północnego.

 

Zarezerwuj busa online lub zadzwoń!

+48 531 982 982